POLSKI ZWIĄZEK ZRZESZEŃ
HODOWCÓW I PRODUCENTÓW
DROBIU

ZARZĄD GŁÓWNY
www.pzzhipd.pl
pzzhipd@wp.pl

Dożynki Spała 2019 cd.

W pierwszym dniu Dożynek tj.  sobotę na terenie stadionu w COS odbył się na konkurs na najładniejszy wieniec przygotowany przez reprezentacje wszystkich województw.

Znalezione obrazy dla zapytania wieniec dożynkowy spała 2019zwycięski wieniec

Wieńce zostały zaprezentowane przez jury, artyści ludowi z całej Polski przygotowali przyśpiewki, tańce oraz podarunki, które przekazali jurorom. Komisja konkursowa oceniała przede wszystkim sam wieniec, materiały z których zostały wykonane i sposoby, ale także prezentacje artystyczne. Konkurs pokazał, jak różnorodny i ciekawy jest polski folklor.

Trzecie miejsce zdobył wieniec przygotowany przez województwo wielkopolskie, drugie miejsce zajęło województwo lubuskie, a pierwsze miejsce przypadło województwu świętokrzyskiemu i ten wieniec trafi do pałacu prezydenckiego. Na zwycięzcę czekała także nagroda finansowa w wysokości 10 tys. zł, nagrody finansowe otrzymały także pozostałe grupy wieńcowe.

W sobotę dożynkowi goście mogli odwiedzać na terenie COS-u Miasteczko Regionów, w którym nie brakowało jadła i dobrej zabawy, a także strefy zabaw dla dzieci. Również w centrum Spały stanęły stoiska sponsorów, partnerów, tomaszowskich gmin, twórców ludowych i producentów naturalnych produktów.

Gala muzyki disco zakończyła Dożynki Prezydenckie 2019 w Spale. Na scenie wystąpili Skaner, Bayera, Baciary oraz Mr. Sebii. Przed publicznością zaprezentowali się również podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe.

DSC01914DSC01944DSC01945DSC01953DSC01964 DSC01965Opracowała Anna Zubków

Copyright © POLSKI ZWIĄZEK HODOWCÓW I PRODUCENTÓW DROBIU. ul. Al. Jerozolimskie 11/19 lok. 52; 00–508 Warszawa