POLSKI ZWIĄZEK ZRZESZEŃ
HODOWCÓW I PRODUCENTÓW
DROBIU

ZARZĄD GŁÓWNY
www.pzzhipd.pl
pzzhipd@wp.pl

Promocja drobiu w Płocku

PŁOCK 2019 Baner 494x246cm

DSC01643W dniu 7 września br. odbyła się  kampania promocyjna  pod nazwą ,, Promocja mięsa drobiowego podczas zakończenia sezonu motocyklowego’’.

Zadanie finansowane ze środków Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego było realizowane w Płocku , gdzie już po raz ósmy (po raz pierwszy w 2012 roku) spotkali się motocykliści z różnych rejonów Polski i wspólnie świętowali zakończenie sezonu motocyklowego. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą na rynku w Płocku , którą poprowadził ksiądz , motocyklista – inicjator tej imprezy. Następnie, motocykliści przejechali w szyku paradnym ulicami miasta na nadbrzeże wiślane , gdzie odbyła się dalsza część wydarzenia. Różnorodność motorów i strojów jakimi wyróżniali się ich właściciele wzbudzała wielkie zainteresowanie oglądających paradę mieszkańców miasta i przybyłych z całego kraju miłośników motorów.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Prezydent Miasta Płock Pan Andrzej Nowakowski , a wraz z nim na scenie wystąpili parlamentarzyści Marcin Kierwiński i Elżbieta Gapińska , a także działacze Klubów Motocyklowych – organizatorzy i pomysłodawcy imprezy, przedstawiciele samorządu , sponsorzy oraz współorganizatorzy tj. prezes PZZHiPD Andrzej Danielak i wiceprezes PZZHiPD Zbigniew Herc. Od PZZHiPD Pan Prezydent otrzymał pamiątkowy kask, który jak stwierdził przekaże na aukcję ,,Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ’’.

Przedstawiciele PZZHiPD w swych wystąpieniach zachwalali walory mięsa drobiowego , mówili o jego wysokiej jakości i obalali mit , że jest to mięso zawierające niebezpieczne dla zdrowia substancje. Zachęcali również do jego konsumpcji i rozmowy z bezpośrednimi producentami, których przedstawiciele byli obecni na imprezie.

W związku , że spotkanie motocyklistów w Płocku cieszy się tak dużym powodzeniem i z roku na rok przybywa ich coraz więcej i stało się już imprezą cykliczną, organizatorzy mają nadzieję , że obecność przedstawicieli drobiarstwa i promocji drobiu będzie też kontynuowana – takie stwierdzenie padło ze sceny-  tym bardziej , że wiceprezes PZZHiPD jest zapalonym motocyklistą.

Przybyli motocykliści (w licznym gronie tj. ponad 3  tysiące), a także mieszkańcy miasta i okolic oraz pasjonaci motoryzacji mogli uczestniczyć w imprezie, na którą przygotowano wiele atrakcji takich jak : pokaz grupy kaskaderskiej FMX oraz grupy Arkadiusza Lindnera, ekstremalny pokaz motocyklowy  ,, Globus Śmierci’’, Mażoretki Miejskiej Orkiestry Dętej w Gostyninie, pokaz ,,Moto Pomocni’’ czy występy zespołów artystycznych: MECHANISM oraz Kasia Świątczak – finalistka konkursu ,, Must Be The Music Tylko Muzyka’’.

Dla dzieci zaplanowano zabawy , malowanie twarzy oraz  konkursy z nagrodami. Dorośli mogli sprawdzić swoje umiejętności na symulatorze motocykla oraz biorąc udział w konkursie ,, Mocny Wydech’’.  Mogli też zbadać strukturę budowy ciała i otrzymać odpowiednie zalecenia dietetyczne.

Dla wszystkich przybyłych na imprezę przygotowano konsumpcję w postaci grillowanego mięsa drobiowego.

Wspaniała  pogoda i miejsce nad brzegiem Wisły, ponad  którym wznosi się piękne miasto Płock ,stały się dodatkowymi walorami i zachętą do przybycia na to wydarzenie zarówno młodzieży jak i rodzin z dziećmi.

Zadanie promocyjne, które zostało wpisane w cykliczną imprezę, miało na celu uświadomienie pozytywnych efektów konsumpcji mięsa drobiowego – kurzego, wśród młodych ludzi pasjonujących się sportem motocyklowym. Kampania była kontynuacją działań promocyjnych PZZHiPD na rzecz pasjonatów różnego rodzaju sportu (tym razem motocyklowego), a także dla członków ich rodzin, a w szczególności rodzin z dziećmi – przyszłych świadomych konsumentów mięsa drobiowego i jego przetworów.

DSC01651DSC01652DSC01694DSC01711DSC01695DSC01755DSC01710 DSC01760DSC01762DSC01719DSC01770DSC01776DSC01716DSC01722DSC01818DSC01723DSC01733DSC01731 DSC01735DSC01730DSC01739 DSC01789DSC01795DSC01745DSC01827DSC01837DSC01801

Opracowała Anna Zubków

Finansowane z FUNDUSZU PROMOCJI MIĘSA DROBIOWEGO

Copyright © POLSKI ZWIĄZEK HODOWCÓW I PRODUCENTÓW DROBIU. ul. Al. Jerozolimskie 11/19 lok. 52; 00–508 Warszawa