POLSKI ZWIĄZEK ZRZESZEŃ
HODOWCÓW I PRODUCENTÓW
DROBIU

ZARZĄD GŁÓWNY
www.pzzhipd.pl
pzzhipd@wp.pl

,,Promocja mięsa drobiowego podczas spotkania motocyklowego”

PLAKATTym razem zawitaliśmy do Mrągowa- miasta w województwie warmińsko-mazurskim w Krainie Wielkich Jezior.

Na terenie Mrągowa znajdują się aż trzy wielkie jeziora i jedno mniejsze:

Jezioro Czos, Jezioro Sutapie Małe, Jezioro Sołtysko, Jezioro Magistrackie.

Pierwsze wzmianki o Mrągowie pochodzą z XIV wieku. W latach 1404-1407 miasto otrzymało prawa miejskie od wielkiego mistrza krzyżackiego Konrada von Jungingena. Do końca II wojny światowej miasto należało do Prus Wschodnich.

Obecnie miasto jest rajem dla żeglarzy i wędkarzy, a okoliczne lasy dla grzybiarzy.

Mrągowo przyciąga turystów na tylko ze względu na położenie ale również na organizowane tam imprezy:

Piknik Country, Mazurska Noc Kabaretowa, Festiwal Kultury Kresowej, Disco pod Żaglami, Projekt Arboretum w Mrągowie.

Pośród wielu atrakcji na uwagę zasługuje Amfiteatr oraz Promenada i Molo nad Jeziorem Czos, Mrongoville-miasteczko stylizowane na Dziki Zachód oraz Góra Czterech Wiatrów.

W dniu 3 pażdziernika br. Mrągowo stało się miejscem, gdzie przybyło kilka tysięcy motocyklistów i do kalendarza  imprez dołączyło jeszcze jedną ,, Promocja Mięsa Drobiowego Podczas Zakończenia Sezonu Motocyklowego’’.

Spotkanie hobbystów motocykli odbyło się w bardzo ciekawym miejscu tj. na terenie  Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie.

Przybyli motocykliści z WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ STREFY NATURALNEJ, która zrzesza  Kluby  Motocyklowe: HORDA, JAMAZ,JURAND,KRUK,ORZEŁ, TABUN,WIRAŻ,WIKING,ROTOR.

Organizacja ta działa na terenie Warmii i Mazur i powstała w celu kultywowania starych, dobrych tradycji motocyklowych, pragnących zachować swobodę obyczajów motocyklowych, a dotyczy ona poprawnych i przyjacielskich stosunków pomiędzy miłośnikami motocykli.

Wielu z tych ludzi poszukiwało odskoczni od życia codziennego i chciało w ten sposób spełnić swoje marzenia o nieograniczonych, beztroskich podróżach na nieskrępowanej niczym maszynie.

Członkami klubów są osoby o różnych zawodach, pasjach i jeżdżący na różnych motocyklach.

Ich celem i zadaniem jest zmienianie stereotypu opinii o użytkownikach motocykli i podnoszenie bezpieczeństwa jazdy.

Polski Związek Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu we współpracy z Burmistrzem Miasta Mrągowo i Warmińsko- Mazurską Strefą Naturalną zorganizował imprezę plenerową promującą spożywanie mięsa drobiowego.

Przybyła kilkutysięczna grupa motocyklistów, którzy chcieli wspólnie i uroczyście zakończyć tegoroczny  sezon motocyklowy, a przy okazji skosztować smakołyków drobiowych.

O godzinie 12:00 na terenie Muzeum Sprzętu Wojskowego dokonano oficjalnego otwarcia imprezy przez Burmistrza Miasta Mrągowo Pana Stanisława Bułajewskiego oraz Prezesa PZZHiPD Pana Andrzeja Danielaka.

Następnie prowadzący imprezę Arkadiusz Mięczewski zaprosił na scenę prezesa Warmińsko-Mazurskiej Strefy Naturalnej i poprosił o prezentację Klubów Motocyklowych.

Kolejnym elementem wydarzenia był kilkakrotny występ artystyczny zespołu -Mażoretek ,, Libra’’ z Gostynina.

Dziewczęta popisywały się umiejętnościami taneczno- akrobatycznymi, a piękne stroje dodatkowo podkreślały ich urodę i wdzięk.

Największą atrakcją tego wydarzenia był jednak kilkakrotny, ekstremalny Pokaz Motocyklowy w ,,Globusie Śmierci’’ wykonywany przez Czecha IWANA.

Wśród licznych konkursów odbył się konkurs specjalny dla fanów motocykli ,, GŁOŚNY WYDECH’’, w którym właściciele motocykli mogli pokazać moc swoich maszyn.

Wręczono nagrodę dla motocyklisty, który przybył z najdalszego miejsca i był to pan, który przyjechał z województwa podkarpackiego oraz nagrodę dla najmłodszego uczestnika, a było to kilkumiesięczne dziecko miłośników motocykli.

Dla wszystkich uczestników konkursów przygotowano nagrody, gadżety oraz przejażdżkę sprzętami wojskowymi  między innymi czołgiem.

Całość uświetnił koncert zespołów rockowych ,, MECHANIZM’’ i ,,KONESERZY’’.

Obecni na wydarzeniu smakowali potrawy drobiowe zarówno z grilla oraz grochówkę na mięsie drobiowym  i inne porcje degustacyjne z mięsa drobiowego w specjalnie przygotowanych namiotach.

Uczestnikami festynu byli zarówno motocykliści, miłośnicy motoryzacji, rodziny z dziećmi powiatu mrągowskiego oraz  liczni przedstawiciele samorządu.

Dumni właściciele motocykli, z których każdy prezentował się pięknie chętnie opowiadali o swoich maszynach oraz stawali do fotografii.

Łącząc konsumpcję na powietrzu i doskonałą zabawę była to okazja do prezentowania smacznych potraw drobiowych i kreowanie pozytywnego wizerunku spożywania polskiego drobiu.

Występujący na scenie Prezes PZZHiPD Andrzej Danielak oraz wiceprezes Zbigniew Herc, który też jest zamiłowanym motocyklistą cały czas opowiadali o walorach dietetycznych jak i smakowych polskiego mięsa drobiowego.

Pan Burmistrz Miasta Mrągowo otrzymał od organizatorów tj. PZZHiPD w prezencie kask motocyklowy, który być może zapoczątkuje jego zainteresowanie  motocyklami.

Pan Burmistrz Stanisław Bułajewski dziękując na scenie wyraził nadzieję, że impreza przybierze charakter cykliczny i w przyszłym roku spotkamy się ponownie.

img-0776-picture5f831b4e8de84img-0563-picture5f80b32049a1fimg-0651-picture5f82e5e4712b9img-0690-picture5f83079833b8bimg-0659-picture5f82f13ef1037img-0893-picture5f832263a353csdrcofcofsdrcofcofcofcofcofsdrcofcofsdrsdrcof \sdr  sdrcofcofsdrsdrcof sdrcofsdr  cof cofcofsdrsdrcofcofcofcofsdrcof cofcof cofsdrsdrcofsdr cofsdr

 

Opracowała Anna Zubków

FINANSOWANE Z FUNDUSZU PROMOCJI MIĘSA DROBIOWEGO

Copyright © POLSKI ZWIĄZEK HODOWCÓW I PRODUCENTÓW DROBIU. ul. Al. Jerozolimskie 11/19 lok. 52; 00–508 Warszawa