Facebook
Baner

PROMOCJA MIĘSA DROBIOWEGO PODCZAS 25 FESTIWALU PIOSENKI MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ W CIECHOCINKU

Miasto , które znajduje się w województwie kujawsko -pomorskim jest jednym z miast uzdrowiskowych, cieszących się największym powodzeniem wśród turystów i w ciągu roku odwiedza je około 500 tysięcy osób.
Ciechocińskie tężnie zostały zaprojektowane przez profesora Akademii Górniczej w Kielcach Jakuba Graffa, w oparciu o żródła solanki odkryte tu jeszcze w drugiej połowie XVIII wieku, chociaż miejscowa ludność wydobyciem i ważeniem soli zajmowała się już w XIII wieku na mocy zezwoleń danych przez Konrada I mazowieckiego.
W 2017 roku zespół tężni i warzelni soli wraz z parkami Tężniowym i Zdrojowym został wpisany na listę Pomników Historii.
Coroczna impreza, która wpisuje się w krajobraz Parku Zdrojowego, a umożliwiająca utalentowanej młodzieży niepełnosprawnej zaprezentować swoje umiejętności wokalne, w ubiegłym roku nie odbyła się z powodu epidemii COViD – 19.
Międzynarodowy Festiwal Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej orgaznizowany jest w Ciechocinku od 1996 roku. Pierwotnie organizowała go Grażyna Świtała, a od 2002 roku robi to fundacja Pro Omnibus.
Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej jest wyjątkowa, gdyż wystąpili na nie również wykonawcy z Ukrainy. Na scenie Muszli Koncertowej w ciechocińskim Parku Zdrojowym wystąpiło łącznie 53 uczestników.
Występy artystów trwały trzy dni:
• czwartek 15 września 2022 o godz. 15.00 - 1. koncert konkursowy,
• piątek 16 września 2022, godz. 15.00 - 2. koncert konkursowy.
• sobota 17 września 2022, godz. 15.00 - koncert galowy.
15 września w ciechocińskim Parku Zdrojowym zrobiło się głośno i radośnie. Rozpoczęły się wtedy koncerty konkursowe, które w także w piątek i sobotę przyciągnęły widownię. 17 września odbył się Koncert Galowy, podczas którego ogłoszono zwycięzców dwóch kategorii wiekowych i laureata Grand Prix.
Przygotowania i warsztaty w ramach festiwalu rozpoczęły się już pod koniec sierpnia, które poprowadziło pięciu instruktorów. Było to nie tylko zgranie z orkiestrą, ale także przygotowanie do występu na scenie. Każda niepełnosprawność jest inna i wymagała innego przygotowania do tego wielkiego wydarzenia. Młodzież ćwiczyła na warsztatach wokalnych z instruktorami emisję głosu, dykcję, artykulację, repertuar i śpiew samodzielnie wybranych utworów.
Podczas 25. edycji Festiwalu, jury nie miało łatwego wyboru, a w skład komisji weszli: Ewa Niedlich, Alicja, Kulińska, Barbara Kawczyńska, Ludmiła Buszyńska i Sławomir Małecki, a Przewodził Andrzej Frajndt.
Występom akompaniował zespół muzyczny pod kierownictwem Artura Grudzińskiego.
Finał Festiwalu odbył się 17 września, w kolejną rocznicę ataku ZSRR na Polskę. Dekoracja sceny i kotyliony wykonano w barwach biało czerwonych, a uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego.
Uważamy, wszyscy uczestnicy konkursu są zwycięzcami, gdyż musieli pokonać liczne bariery i ograniczenia i są to ich osobiste zwycięstwa.
Polski Związek Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu uczestniczył w wydarzeniu, był jednym ze sponsorów, żywił uczestników, a w dniach 16-17 września, prowadził promocję mięsa drobiowego w Parku Zdrojowym.
Mieliśmy okazję być ambasadorami i mówić, o tym pięknym wydarzeniu i niezwykłych ludziach którzy biorą w nim udział.
Konsumenci natomiast mieli możliwość kosztować rosół z różnego rodzaju drobiu oraz grillowane mięso drobiowe i skorzystać z konsultacji merytorycznych dotyczących produkcji oraz walorów dietetycznych mięsa drobiowego.
W strefie przeznaczonej głównie dla dzieci, gdzie odbywały się konkursy, za które dzieciaki zdobywały nagrody, przebywali również rodzice. Dla dorosłych przygotowano konkurs wiedzy o drobiu, a więc także rodzice mieli możliwość zdobycia nagród.
Opracowała Anna Zubków
FINANSOWANE Z FUNDUSZU PROMOCJI MIESA DROBIOWEGO