Facebook
Baner

Mrągowo to miasto położone w województwie warmińsko-mazurskim, które  liczy około 22 tysięcy mieszkańców.

 Mrągowo geograficznie leży na Mazurach, na obszarze historycznego pruskiego terytorium plemiennego Galindii. W latach 1975–1998 znajdowało się w województwie olsztyńskim.

 Zgodnie z podziałem geograficznym leży na Mazurach na Pojezierzu Mrągowskim nad  jeziorami;  Juno, Magistrackim i Czos.

 Mrągowo znane jest głównie  z tego, iż każdego roku organizowany jest w nim Piknik Country cieszący się dużą popularnością zarówno wśród okolicznych mieszkańców, jak i turystów wybierających się na wakacyjny odpoczynek.

W dniu 30 września br. Polski Związek Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu zorganizował promocję mięsa drobiowego podczas zakończenia sezonu motocyklowego na terenie Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie. Patronat honorowy na imprezą pełnił burmistrz Mrągowa Stanisław Bułajewski.

Mrągowskie muzeum jest jedyną w Polsce północno-wschodniej placówką z tak bogatą kolekcją historycznych pojazdów wojskowych. Pojazdy są wyeksponowane w obszernych halach namiotowych - wystawę można zwiedzać również podczas złej pogody.

Kolekcja, którą założyciel Muzeum gromadzi od kilkunastu lat, w tym momencie liczy ponad 150 pojazdów.

Jej trzon stanowią pojazdy, które były wykorzystywane przez armie byłego Układu Warszawskiego.

W Muzeum organizowane są przejażdżki ciężkim sprzętem wojskowym, z czołgiem T-55 włącznie.

Promocja polskiego mięsa drobiowego w Mrągowie odbyła się już kolejny raz, gdyż ten region przyciąga turystów z całego kraju.

Wybór Muzeum Sprzętu Wojskowego na imprezę plenerową kończącą sezon motocyklowy, to efekt połączenia wielbicieli jednośladów oraz sympatyków pojazdów wojskowych.

Na imprezę przybyli członkowie klubów motocyklowych zrzeszonych w Warmińsko – Mazurskiej Strefie Neutralnej oraz  motocykliści z odległych części Polski.

Wręczono nagrody dla najstarszego i najmłodszego motocyklisty oraz tego, który przybył z najdalszego miejsca.

Darmowe degustacje, przejażdżki wojskowym sprzętem, konkursy z nagrodami, pokazy motocyklowe i koncerty to atrakcje, które znalazły się w programie wydarzenia.

Przybyli także mieszkańcy Mrągowa i okolic często rodziny z dziećmi.

Ekstremalne pokazy motocyklowe wykonywane przez mistrzów  Macieja ,,DROP” Bielickiego oraz Rafała ,, STRUNTER 13” Pasierbka zapierały oddech oglądających i już ten element wydarzenia przyciągnął tłumy.

Również odbyły się konkursy GŁOŚNY WYDECH i NAJSTARSZY MOTOCYKL, gdzie zwycięzcy otrzymali pamiątkowe nagrody.

Były też darmowe przejażdżki sprzętem wojskowym dla biorących udział w konkursach oraz pamiątkowe gadżety promujące imprezę dla obecnych.

Występy pięknie wyglądających i równie pięknie tańczących dziewcząt z zespołu Mażoretki Libra Gostynin wywoływały wielkie oklaski zgromadzonych.

Dzieciaki natomiast chętnie fotografowali się z żywą maskotką – kurczakiem.

Podczas całego wydarzenia dostępna była darmowa degustacja przygotowanych porcji  z mięsa drobiowego, które to wyroby cieszyły się wielkim powodzeniem, o czym świadczyły kolejki chętnych do konsumpcji.

Ze sceny padały informacje dotyczące produkcji polskiego mięsa drobiowego, a o jego jakości i walorach zdrowotnych mówili przedstawiciele PZZHiPD  w osobach prezesa Andrzeja Danielaka oraz wiceprezesa Zbigniewa Herca, który jest również zapalonym motocyklistą.

W namiocie specjalnie przygotowanym i oznaczonym odbywały się konsultacje merytoryczne dotyczące produkcji drobiu w naszym kraju. Zainteresowani mogli zasięgnąć informacji od ekspertów w dziedzinie żywienia i jakości artykułów rolno-spożywczych.

Wydarzenie zakończył świetny koncert zespołu KONESERZY.

Celem imprez tego typu jest informowane konsumentów o naszych produktach i obalanie złych mitów dotyczących produkcji drobiarskiej.

Bezpośredni kontakt producentów z konsumentami jest najlepszą formą do budowania zaufania konsumentów do naszej produkcji, a czego efektem jest wzrost spożycia drobiu.

Opracowała Anna Zubków

Finansowane z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego#FunduszePromocji