Facebook
Baner

Festyn rodzinny z polskim drobiem "Wpadnij na dzień do Tomaszowa i odwiedź też Opoczno" dn.02.09.2023r Tomaszów Maz.

Program Festynu rodzinnego  z polskim drobiem “Wpadnij na dzień do Tomaszowa i odwiedź też Opoczno”

Data: 2.09.2023 r.

Godziny: 14–18

Gospodarz: Szkoła Podstawowa nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim

Część I

14.00 – Powitanie

14.05 – Otwarcie festynu przez Prezydenta Miasta Pana Marcina Witko

14.10 – Przedstawienie programu festynu:

 • degustacja mięsa drobiowego
 • konkursy z nagrodami
 • występy artystyczne – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7, wokaliści z grupy Wokalni z Miejskiego Centrum Kultury oraz zespół “Kazzu”
 • w godz. 14.15-15 - mecz pokazowy piłki nożnej w wykonaniu wychowanków Akademii Piłkarskiej RKS Lechia rocznika 2014, przygotowanych pod okiem trenera Kamila Szymczaka. Wszystkich, którym ten pokaz się spodoba, serdecznie zapraszamy na cykliczne treningi do RKS Lechia.
 • strefa zabaw dla dzieci, w tym:
  • stoisko animacyjne Miejskiego Centrum Kultury,
  • stoisko animacyjne Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu
 • występ zespołu Boys

Część II

14.15-14.40 – Występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim

Nadzór artystyczny nad występami sprawowali: Panie – Urszula Dąbrowska-Mrozek, Iwona Michalczyk, Beata Niedzielska oraz Pan Michał Gawlik.

14.40-14.45 – Anna Zieja z Miejskiego Centrum Kultury (konkursy tematyczne)

14.45 –  Pokaz brazylijskiej sztuki walki capoeira, przygotowany przez Pana Łukasza Kłosa z Miejskiego Centrum Kultury.

14.55 – Konkurs na najgłośniejsze “pianie” poprowadzony przez animatorkę reprezentującą Polski Związek Zrzeszenia Hodowców i Producentów Drobiu.

(po konkursie)
Zapraszamy również do udziału w konkursach organizowanych przy stoisku animacyjnym Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu.

15.00 – Beata Niedzielska, trenerka wokalna w Miejskim Centrum Kultury, reżyserka programu Abba Show oraz jej podopieczni z grupy Wokalni w przygotowanym specjalnie na dzisiejszy festyn programie Abba Mix.

15.20 –  Anna Zieja z Miejskiego Centrum Kultury (konkursy)

15.35 – Występ zespołu “Kazzu”

16.40 – Wystąpienie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa

Część III

17.00-18.00 – Koncert gwiazdy  wydarzenia – zespołu Boys

18.00 – Zakończenie festynu

Organizatorami  wydarzenia są : Polski Związek Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu, Szkoła Podstawowa nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim, Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim oraz Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.

Opis wydarzenia:

Festyn rodzinny z polskim drobiem w Tomaszowie Mazowieckim pt.,, Wpadnij na dzień do Tomaszowa i odwiedź też Opoczno’’.

Tomaszów Mazowiecki, który liczy około 62 tysiące mieszkańców,  położony jest w południowo-wschodniej części województwa łódzkiego  stał się kolejnym miastem, gdzie została zorganizowana promocja mięsa drobiowego.

 Miasto leży 55 km od stolicy województwa – Łodzi i  115 km od Warszawy.

To położenie  – 90 km od  geometrycznego centrum Polski- pomiędzy dwoma największymi miastami    i doskonałym węzłem komunikacyjnym jakim jest trasa  S8 tzw. ,, gierkówka’’, sprawia że miasto jest bardzo atrakcyjne dla przedsiębiorców oraz inwestycji.

Tomaszów Mazowiecki  jest dość młodym miastem, gdyż prawa miejskie uzyskał w 1830 roku, a do jego rozwoju przyczynił się w szczególności hrabia Tomasz Ostrowski, od którego imienia miasto przyjęło nazwę.

Przez miasto przepływa pięć rzek:Pilica, Wolbórka, Czarna, Piasecznica, Lubochenka.

 Wolbórka i Czarna z Piasecznicą dały podstawy lokalnemu przemysłowi. Najpierw metalurgicznemu, a na jego podstawie włókiennictwu.

Przez wiele lat miasto słynęło z przemysłu włókienniczego oraz chemicznego. Obecnie znajduje się tu kilka znaczących firm na czele z Ceramiką Paradzyż.

Miasto i okolice szczyci się licznymi atrakcjami np.:

 • Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła.
 • Skansen Rzeki Pilicy.
 • Podziemna Trasa Turystyczna Groty Nagórzyckie.
 • Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego.
 • Małe Groty.
 • Schron Regelbau 621.

Najnowszą atrakcją jest Arena Lodowa Tomaszów Mazowiecki – pierwszy polski całoroczny tor łyżwiarski służący do uprawiania łyżwiarstwa szybkiego, łyżwiarstwa figurowego, hokeja, short tracku, wrotkarstwa oraz zimowej odmiany sportu żużlowego..

 Arena znajduje się nad rzeką Pilicą, 10 kilometrów od Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. Wybudowana została w latach 2016-2017. Jesienią, w Arenie odbywa się międzynarodowy festiwal „LOVE Polish Jazz”.

W tym mieście znajdują się Zakłady Drobiarskie ,, DROSED’’, a w okolicy liczne fermy drobiu, niektóre powstały jeszcze w latach 70-tych i funkcjonują nadal.

 W Tomaszowie w dniu 2 września br. na ogromnym boisku Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Ludwikowskiej odbył się  festyn rodzinny z polski drobiem ,, Wpadnij na dzień do Tomaszowa i odwieź też Opoczno’’.

Licznie przybyli mieszkańcy miasta oraz okolic, a głównie rodziny z dziećmi miały okazję posmakować produktów z drobiu, uczestnicząc przy tym w świetnej zabawie, biorąc udział w konkursach, animacjach czy też występach artystycznych.

Doskonała aura pogodowa sprzyjała imprezie, a przygotowane porcje degustacyjne cieszyły się dużym powodzeniem i ciągle ustawiała się kolejka chętnych do konsumpcji.

W wydarzeniu wzięły udział władze miast na czele z Prezydentem Tomaszowa Mazowieckiego Panem Marcinem Witko.

Obecny był też przedstawiciel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Rafał Skoczylas, który wręczył podziękowania dla PZZHiPD za organizację imprezy na ręce Prezesa Andrzeja Danielaka.

Kolejnym etapem tego wydarzenia promocyjnego będzie Opoczno w dniu 15 września br.

Województwo  łodzie jest dość dużym producentem drobiu i dużą liczbą konsumentów. 

Nasza organizacja stara się od wielu lat zachęcać do konsumpcji drobiu organizując pilniki w różnych częściach Polski. Daje to możliwość lepszego dotarcia do odbiorcy i bezpośredniego zaprezentowania branży drobiarskiej.

Piknik sfinansowano z Funduszy Promocji Mięsa Drobiowego # FunduszePromocji

 

https://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl/festyn-rodzinny-w-tomaszowie-przy-sp-nr-7-na-ludwikowie-a/- obejrzyj