Facebook
Baner

II etap festynu rodzinnego z polskim drobiem ,, Wpadnij na dzień do Tomaszowa i odwiedź też Opoczno''

 II etap -OPOCZNO

Opoczno jest to miasto w województwie łódzkim, położone nad rzekami Wąglanką i Drzewiczką, na krańcu Wyżyny Przedborskiej, historycznie  w Małopolsce, a dokładnie w Ziemi Radomskiej.

Stare Opoczno i Nowe Opoczno były miastami królewskimi Korony Królestwa Polskiego.

Obecnie miasto liczy około 22 tys. mieszkańców i znane jest na całą Polskę z produkcji płytek ceramicznych.

 Największą atrakcją Opoczna jest Zamek Kazimierza Wielkiego, w którym obecnie mieści się Muzeum Regionalne.

W mieście można odnaleźć wiele kapliczek, pomników pamięci, cmentarzy czy kościołów.

W dniu 15 września br. tysiące osób wzięło udział w Marszu dla Życia i Rodziny, który  przeszedł ulicami Opoczna.

Wydarzenie odbyło się w mieście już po raz dziesiąty i jest to inicjatywa Fundacji Dar dla Potrzebujących oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa.

 W organizację wydarzenia włączył się też Powiat Opoczyński na czele ze  Starostą Marcinem Baranowskim.

 Wśród współorganizatorów znalazł się także Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Łodzi.

Również Polski Związek Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu wniósł duży wkład w imprezę i  zorganizował promocję mięsa drobiowego.

Była to druga część festynu rodzinnego z polskim drobiem  ,, Wpadnij na dzień do Tomaszowa i odwiedź też Opoczno’’.

Należy dodać, że Tomaszów Mazowiecki i Opoczno są miastami sąsiadującymi, w odległość 30 km i dlatego zaplanowano promocję drobiu w obydwu miastach.

O godzinie 12 :00 uczestnicy zebrali się  w Kościele Podwyższenia Krzyża Św. W Opocznie.

Mszy świętej przewodniczył ks. Mariusz Przybycień, który w homilii dziękował Bogu za jubileuszowy Marsz dla Życia i Rodziny i zwrócił uwagę na wpisanie się w niego beatyfikacji rodziny Ulmów.

Uczestnicy Marszu przeszli po Mszy na plac przy MDK w Opocznie, gdzie zostali oficjalnie powitani.

 Przemawiający do zebranych radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Janusz Ciesielski mówił o tym, jak sytuacja rodzin w Polsce zmieniła się od kilku lat,   a starosta opoczyński Marcin Baranowski stwierdził, że rodzina w Opocznie jest silna, a polskie rodziny mogą być przykładem dla innych narodów Europy, ucząc się od nas prawdziwych wartości.

Na uczestników Marszu czekało też wiele atrakcji to między innymi występy amatorskich zespołów artystycznych działających przy Domach Dziennego Pobytu Senior, czy koncert gwiazd muzyki tanecznej.

 Została przygotowana strefa zabaw dla dzieci,  konkursy z nagrodami oraz bezpłatna degustacja, w tym potraw z mięsa drobiowego.

 Grillowane mięso drobiowe, gulasz drobiowy, oraz kurczak z ryżem i warzywami cieszyły się ogromnym wzięciem, o czym świadczyły ciągłe kolejki chętnych do konsumpcji.

Prezes PZZHiPD Andrzej Danielak podczas wystąpienia wskazywał jak ważny jest patriotyzm konsumencki i  zachwalał  walory  polskich produktów rolno-spożywczych, w tym drobiu.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli znaleźć coś dla siebie, zarówno liczna   młodzież ze szkół średnich jak i podstawowych oraz całe rodziny z małymi dziećmi, a także osoby starsze.

Na scenie cały czas występowali artyści; zespoły regionalne, przepięknie śpiewała młodzież i dzieci z Domu Kultury, a także organizowano konkursy dla najmłodszych.

Na zakończenie festynu wystąpiły gwiazdy wieczoru tj.  o godzinie 17: 00 Zespół TOP GIRLS, a o godzinie 18:00 Zespół BOYS.

Wręcz wymarzona aura pogodowa i tak wiele atrakcji przyciągnęło chętnych do uczestnictwa w imprezie, nie tylko mieszkańców miasta ale również z okolicznych miejscowości.

Nasza organizacja od lat uczestniczy w różnego rodzaju wydarzeniach regionalnych, promując spożywanie polskiego drobiu.

Jest to doskonała okazja dotarcia do konsumentów i przedstawianie efektów  pracy rolników- producentów drobiu, poprzez bezpośredni kontakt i możliwość spożywania produktów drobiarskich.

Finansowane z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego #FunduszePromocji