Facebook
Baner

PROMOCJA MIĘSA DROBIOWEGO PODCZAS SPOTKANIA MOTOCYKLOWEGO 2022

W dniu 1 pażdziernika br. roku Polski Związek Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu zawitał do Płocka, aby promować spożywanie mięsa drobiowego podczas imprezy plenerowej ,, Spotkanie Motocyklowe.’’
Festyn w Płocku został zorganizowany już po raz trzeci.
Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Płocka Pan Andrzej Nowakowski.
Miasto jest jednym z najstarszych w Polsce i ma bardzo bogatą historię oraz kilka bardzo ciekawych zabytków. Zobaczymy tam średniowieczne budowle, barwne freski, świetne zbiory sztuki i rzemiosła artystycznego.
Miasto położone w Województwie Mazowieckim na Pojezierzu Dobrzyńskim i w Kotlinie Płockiej z siedzibą ziemskiego powiatu płockiego jest historyczną stolicą Mazowsza oraz stolicą Polski w latach 1079–1138.
Płock liczy około 120 tys. mieszkańców, a przepływa przez nie największa z polskich rzek – Wisła.
Miasto szczyci się najstarszym w Polsce muzeum, najstarszym cmentarzem, najstarszym towarzystwem naukowym i najstarszą w kraju szkołą.
Najważniejszą budowlą w mieście jest bazylika katedralna, jeden z najstarszych obiektów sakralnych w Polsce.
To tu znajduje się najstarsza szkoła w Polsce – Małachowianka początkiem sięgająca XII wieku, a także w tym mieście, będącym niegdyś stolicą Królestwa Polskiego znajdują się groby Królów Polski – Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego.
18 sierpnia 1920 roku miasto znalazło się w ogniu walk - na ulicach Płocka mieszkańcy, harcerze i żołnierze polscy stoczyli zwycięski bój z bolszewikami. W nagrodę za taką postawę Józef Piłsudski odznaczył miasto Krzyżem Virtuti Militari.
W czasie II wojny światowej śmierć poniosło 11 tysięcy mieszkańców (w tym 8 tysięcy tutejszych Żydów).
Od lat 60 -tych i budowy rafinerii, Płock stał się ważnym ośrodkiem przemysłowym.
Dużą rolę odgrywa turystyka. Tutejsze ZOO, katedra i Muzeum Mazowieckie, co roku ściągają tysiące turystów na Wzgórze Tumskie.
Płock jest doskonale znany wielbicielom muzyki, gdyż na płockiej plaży organizowane jest jedno z największych wydarzeń muzycznych w Polsce – Audioriver.
Jednakże największą wizytówką Płocka jest 50 metrowa skarpa Wiślana z której rozciąga się niesamowity widok na lewobrzeżną część Miasta.

Wielbiciele dwóch kółek organizują co roku w Płocku spotkanie motocyklowe wieńczące sezon, a nasza organizacja już od kilku lat włącza się w promowanie spożywania mięsa drobiowego podczas tych spotkań.
Na Rynku Głównym miasta Płock o godzinie 12 : 00 odprawiana jest Msza Święta, podczas której obecni, nie tylko motocykliści, mogą podziękować za miniony rok.
Następnie odbywa się uroczysty przejazd kilku tysięcy jednośladów przybyłych z całego kraju.
Obecność tysięcy osób, również rodzin z dziećmi daje doskonałą okazję zaprezentowania naszego, polskiego mięsa drobiowego poprzez darmowy poczęstunek.
Na scenie, prowadzący oraz przedstawiciele PZZHiPD, głównie w osobach Prezesa Andrzeja Danielka oraz Wiceprezesa Zbigniewa Herca -również motocyklisty, podczas wystąpień zachwalają walory spożywania drobiu i podkreślają jak ważne jest bezpieczeństwo żywnościowe w naszym kraju.
Impreza, co rok cieszy się dużym powodzeniem, o czym świadczy liczba przybywających osób, tj. kilka tysięcy każdego roku.
Opracowała Anna Zubków
FINANSOWANE Z FUNDUSZU PROMOCJI MIĘSA DROBIOWEGO